Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług dla firm branży
przemysłowej oraz dla osób prywatnych.

OBRÓBKA SKRAWANIEM

Rodzaj obróbki polegający na usuwaniu części obrabianego detalu przy pomocy narzędzia skrawającego. Obróbka skrawaniem wykonywana jest na obrabiarkach. Ze względu na sposób realizacji tejże obróbki rozróżniamy:

• TOCZENIE

Rodzaj obróbki skrawaniem np. metalu używany przeważnie do obróbki powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych detali w kształcie brył obrotowych. W czasie toczenia przedmiot obrabiany obraca się wokół własnej osi, natomiast narzędzie np. nóż tokarski wykonuje ruch posuwowy.


Zdjęcie1

• FREZOWANIE

To mechaniczna obróbka skrawaniem poprzez wirujące narzędzie wieloostrzowe – popularnie nazywane frezem. Dla frezowania charakterystyczny jest ruch obrotowy freza z jednoczesnym ruchem materiału obrabianego.

Maszyna, która wykonuje frezowanie nazywa się frezarką. Metodą frezowania w naszym zakładzie obrabia się głównie metale. Posiadamy frezarkę uniwersalną ponieważ jest to maszyna bardzo wszechstronna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy nie tylko solidną i terminową realizację zamówień, ale także korzystne warunki ich realizacji.

- Przesuw wzdłużny stołu 1000
- Przesuw poprzeczny stołu 300
- Przesuw pionowy stołu 400
- Maksymalne obciążenie stołu 600


• SZLIFOWANIE WAŁÓW

Szlifowanie jest obróbką umożliwiającą osiągniecie dokładności wymiarowej. Powierzchnie szlifowane maja dużą gładkość. Głównym zadaniem technologicznym szlifierek jest obróbka powierzchniowa powierzchni cylindrycznych i otworów.

Długość szlifowania: 1000mm
• Średnica szlifowania wałka: 250mm
• Średnica szlifowania otworu: 200mm
• Głębokość szlifowanego otworu: 150mm


• DŁUTOWANIE

Rodzaj obróbki skrawaniem polegającym na skrawaniu materiału nożem umocowanym do suwaka wykonującego pionowy ruch posuwisto-zwrotny. Dłutowanie stosuje się do obróbki kształtów nieobrotowych jak uzębienie kol zębatych wpusty itp.

Skos suwaka 110mm

Godz. otwarcia: pn.-pt. od 8:00 do 16:00   +48 502 957 037